POKOJE GOŚCINNE CZEKAJĄ

Willa  pod starymi lipami zlokalizowana jest
w zielonej i cichej  części willowej dzielnicy Pogodno.

Willa pod starymi lipami

Willa  Pod starymi lipami zlokalizowana jest w zielonej i cichej  części willowej dzielnicy Pogodno  w odległości 2,7 km od centrum miasta Szczecina. Ten obiekt jest położony 5  minut spacerem od  kąpieliska Arkonka usytuowanego w Lesie Arkońskim oraz w pobliżu Jeziora Głębokie.
Na miejscu znajduje się  bezpłatny prywatny parking.
Wszystkie pokoje wyposażone są w telewizor. W każdym pokoju znajduje się  łazienka z prysznicem, bezpłatnym zestawem kosmetyków i suszarką do włosów.

Na terenie całego pensjonatu „Pod starymi lipami” można bezpłatnie korzystać z WiFi. Oferta obejmuje obsługę pokoju.

Położenie
Willa   Pod starymi lipami  oddalona  jest  o 36km od Stargardu, a od miasteczka  Ueckermünde – o 45 km. Odległość od portu lotniczego Szczecin-Goleniów wynosi 30 km. Od Zalewu Szczecińskiego tylko 30km.
W pobliżu obiektu parki, (Ogród Różany), banki, bankomaty, sklepy, rynek, stacja paliwowa, restauracje, komunikacja miejska.

Trochę historii

Ulica Ludwika Waryńskiego (niem. Dürerweg). W roku 1945 została nazwana ulicą Martynową (Ulica Martynowa), którą zmodyfikowano w październiku 1947 r. na ulicę Ludwika Waryńskiego.
Willa Otto Langego przy ul. obecnie Waryńskiego 6 (przed wojną Durerweg) powstała w roku 1912 – została zaprojektowana przez Adolfa Thesmachera  który mieszkał wiele lat w Szczecinie. Był on znanym i cenionym architektem jednym z czołowych przedstawicieli modernizmu w architekturze. Tworzył pod wpływem prądów postkubistycznych i ekspresjonistycznych. W Szczecinie zaprojektował wiele willi w interesującym stylu

Komunikacja

Dogodny dojazd z dworca tramwajem linii 7 (przystanek przy Uniwersytecie Szczecińskim, Wydział Ekonomiczny), a w kierunku ścisłego centrum – tramwajami linii 5,1,9,7 lub autobusem 70, 75.